Судот попушти, од денеска повисоки температури

by fokus 11:16
11:16

Утринава во западните и северните делови од земјата се уште ќе има врнежи, кои на планините ќе бидат од снег и таму снежната покривка ќе се зголеми за нови 10 до 20 см. На пониските места врнежите ќе бидат повремено од дожд.

Во недела ќе има преодно стабилизирање, а од понеделник ќе започне период на претежно облачно време со повремени врнежи од снег со променлив интензитет.

Од средината на неделата на пониските места особено на југоисток врнежите ќе бидат од дожд, соопшти УХМР.

Поврзани новости