Судот им одреди притвор на лицата вмешани во киднапирањето на Самоил

by Fokus

Кривичниот суд во Скопје им одреди привор на двете лица уапсени денеска под сомнение дека се вмешани во исчезнувањето на 26-годишнио Самоил Костадиновски, внук на Љубе Бошкоски, дознава „Фокус“. Одредениот притвор е на барање на Основното јавно обвинителство, а е во траење од 48 часа.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека денеска се уапсени две лица под сомнеж за нивна инволвираност во киднапирањето. Уапсените се со иницијали  В.М. и С.Ч.

 

 

Поврзани новости