Судот го прифати барањето на СЈО на Јанкуловска да и се суди во одвоена постапка

by fokus 14:39
14:39

На поранешната министерка, Гордана Јанкуловска, ќе и се суди во одвоена постапка за набавката на луксузниот мерцедес. Судот денеска го прифати барањето на Специјалното јавно обвинителство да се одвое постапката, откако Јанкуловска не се појави на денешното рочиште.

Јанкулска денеска не дојде на судење, а нејзината одбрана достави лекарско оправдување дека таа има ризична бременост.

- Advertisements -

Поврзани новости