Судот го одби како недозволено барањето на одбраната за изземање на Јанева

by fokus 13:38
13:38

Судечкиот совет кој суди во предметот Титаник го отфрли како недозволено барањето на одбраната за изземање на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Со ова рочиштето ќе продолжи со обид денеска конечно да започне главната расправа.

- Advertisements -

Како што рече судијата Осман Шабани при ваквата одлука во предвид се зеле законските одредби но и начелото на автономија на јавниот обвинител кој раководи со СЈО.

М.В.

Поврзани новости