Судот ги повика на сослушување осомничените во „Трезор“

by fokus 11:34
11:34

Четирите лица кои се осомничени во случајот „Трезор“ на Специјалното јавно обвинителство, денеска се повикани на сослушување, информираа од Кривичниот суд.

Судот ги повикал осомничените за кои е побарано одредување на мерки на претпазливост, а за еден од осомничените е побаран и притвор. Фокус дозна дека притворот е побаран за Горан Грујевски од УБК.

Судот ги испратил поканите, а сослушувањето треба да се одржи во текот на денот.

Поврзани новости