Судир меѓу такси и „голф“ кај Собрание, сообраќајот во грч

by fokus 15:39
15:39

Судар меѓу возило на такси компанија и „голф“ предизвика застој во сообраќајот кај Собрание. Движењето на возилата е отежнато бидејќи полицијата врши увид.

Може да се забележи поголема штета на таксито кое со предницата удрило странично во „голфот“. Второто возило, пак, завршило во столбот на семафорот.

- Advertisements -

За сега нема информации за повредени лица.

Поврзани новости