Судијата Кацарска го опомена Груевски дека ќе му го одземе телефонот

by fokus 14:19
14:19

На денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот „Тенк“ на СЈО, судијката Добрила Кацарска го опомена Никола Груевски да не го користи мобилниот телефон во судница и да не пишува пораки. Доколку го направи тоа уште еднаш, рече судијката ќе му биде одземен.

Груевски на тоа одговори дека не пишувал порака на телефонот.

- Advertisements -

На денешното рочиште за набавката на мерцедесот од 580.000 евра на обвинителна клупа покрај Никола Груевски и Ѓоко Поповски не седна Гордана Јанкулоска, за која постапката е издвоена бидејки е бремена. Во судница беа присутни и 11 сведоци предложени од одбраната.

Поврзани новости