Судијата Иван Џолев е новиот претседател на Кривичниот суд

by fokus 11:28
11:28

Судијата Иван Џолев победи во трката за претседател на Кривичниот суд. Судскиот совет предмалку ја донесе одлуката и со 11 гласа за и два против, го избра новиот претседател.

Покрај Џолев, во трката за претседател на Кривичниот суд беа и судиите Весна Димишкова, Оља Ристова, Ивица Стефановски, Ѓоко Ристов, Верка Петковска, Осман Шабани и екс претседателот Владимир Панчевски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости