Судењето за „Титаник“ продолжува на 20 мај

by Fokus 13:01
13:01

Следното рочиште за случајот „Титаник“ е предвидено да продолжи на 20 мај. Дел од сведоците предложени од обвинителството при денешното сведочење истакнаа дека немаат никакви сознанија за финансирање на политичките партии и дека никогаш не уплатила средства за партијата.

Судскиот процес за овој предмет е уште во фаза на доказна постапка. Судењето за овој предмет го води судијата Осман Шабани, а застапник на обвинението е јавната обвинителка Лиле Стефанова.

- Advertisements -

Поврзани новости