Судење на девет обвинети за насилството во Собранието

by fokus 10:24
10:24

Деветмина обвинети за насилството во Собранието утрово треба да седнат на обвинителна клупа. Првото рочиште кое требаше да се одржи на 18.мај беше одложено затоа што обвинетиот, Ангеле Зафировски не беше спроведен од куќен притвор.

Пред судот, како и минатиот пат се одржува мирен протест на „Тврдокорни“.

- Advertisements -

Поврзани новости