Суарез го засилува Милан в зима

by fokus

Италијанскиот гигант Милан се соочува со огромни проблеми со повредените играчи оваа сезона, а и резултатите на „росонерите“ не одат во прилог на раководството на клубот.

Тимот од „Сан сиро“ планира во текот на зимскиот преоден рок да испрати понуда за фудбалерот на Барселона, Денис Суарез.

Тој не е задоволен од минутажата во каталонскиот клуб, а доколку Италијанците го сакаат, ќе би требало да платат околу 40 милиони евра.

Поврзани новости