Студентски пленум бара отповикување на аболицијата

by fokus 18:27
18:27

Студентски пленум бара отповикување на аболицијата, оставка од Иванов, формирање експертска влада.

Таа влада би ги применила препотаките на Прибе за фер и демократски избори, рекоа од Пленумот.

Демонстраните се приближија кон Триумфалната порта.

Поврзани новости