Студентите со порака до Каракамишева: Професорке не ве сакаме, одете во странство!

by Фокус 12:29
12:29

И, по еден месец откако во дневниот весник „Дневник“ излезе колумната на универзитетската професорка Тања Каракамишева дека младите во Македонија си заминуваат поради невозвратена љубов, не стивнуваат негативните и бурни реакции упатени на адреса на професорката.

Денеска на социјалните мрежи се врти фотографија на која се гледа ливче ставено на задното стакло на автомобилот на професорката Каракамишева, а на кое пишува „Професорке не ве сакаме, одете во странство“, потпишана со „Вашите студенти“.

- Advertisements -

 

Поврзани новости