Студентите меѓу демонстрантите: Протестирам за да не емигрирам!

by Фокус 18:26
18:26
Студентите кои се дел од протестите за оставка на претседателот Ѓорге Иванов поради облицијата, одложување на изборите закажни за 5 јуни и формирање на специјален суд за предметите од Специјалното јавно обвинителство велат дека живеат во држава во која не владее правото, туку криминалците.
– Не нарекуваат хулигани, а ако сме тоа ќе фрлавме молотови коктели, а не боја. Вистинските хулигани не се меѓу нас, туку во власта – велат тие.
„Протестирам да не емигрирам“ и „Наместо страв, имам став“ се дел од нивните највпечатливи слогани.

Поврзани новости