Студент загина по пад од 4 ти кат од студентски дом

by Фокус 13:06
13:06

Студент од Прилеп паднал од четвртиот кат од студенскиот дом „Кузман Јосифовски“ во центарот на Скопје.  Станува збор за 20-годишниот Д.Р. Тој веднаш бил пренесен во Ургентниот центар каде вчера околу  18 часот и 30 ч им подлегнал на повредите.

Инаку во јавноста се шпекулира дека студентот извршил самоубиство и оставил проштално писмо, но засега нема таква официјална информација од СВР Скопје.

- Advertisements -

 

Поврзани новости