Студент нов случај на позитивен на Ковид-19 во Кавадарци

by fokus 12:57
12:57

Дваесет и двегодишен студент е новиот случај на Ковид-19 во Кавадарци.

Тој имал симптоми, а претходно бил во контакт со заболен член во семејството. Има лесна клиничка слика и е на домашно лекување. Се утврдуваат контактите, со цел нивна изолација.

- Advertising -

Поврзани новости