Студено со засилен ветер

by fokus

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со засилен ветер од северен правец. Наместа, особено на планините, ќе провејува слаб снег.

Во Скопје променливо облачно и многу студено, во делови од котлината ќе провејува снег.

Ќе дува засилен северен ветер, a дневната температура ќе биде 0 Целзиусови степени. Маврово -8, Oхрид -2, Битола 0, Крива Паланка и Берово -3, Кавадарци 10, Дојран 3.

Утре времето ќе биде променливо облачно и многу студено со засилен ветер од северен правец. Наместа, особено на планините, ќе провејува слаб снег.

Во Скопје променливо облачно и многу студено, во делови од котлината ќе провејува снег. Ќе дува засилен северен ветер.

Поврзани новости