Студен туш во Скопје, Грузија води против Македонија

by Fokus 22:03
22:03

Селекциите на Македонија и Грузија одиграа без голови во првите 45 минути од натпреварот од третото коло во Лигата на нации што се игра на Националната Арена „Тодор Проески, а десетина минути после второто полувреме селекцијата на Грузија дојде до водство.

Зизивадзе во 52-та минута по контра што ја организираше неговата селекција биеше прецизно во мрежата на Столе Димитриевски.

Фото – Ѓорѓи Личовски

Поврзани новости