Струшкиот гинеколог Асани не направил лекарска грешка кога на родилката и биле извадени матката, бубрегот и јајникот

by Fokus 12:09
12:09

Немало никаков пропуст во лекарската интервенција на струшкиот гинеколог Мухамед Асани, кога на родилката Јалдиз Веапоска и биле отстранети матката, бубрегот и јајникот.

Оваа информација денеска ја истакна министерот за здравство, Венко Филипче во гостувањето во Утрински брифинг на Слободна ТВ.

- Advertisements -

– Стигна извештајот од Лекарска комора, не нашле пропуст во стручниот надзор, рече Филипче.

Поврзани новости