Струмичанката која беше пронајдена мртва во својот дом била убиена

by Фокус 21:56
21:56

Смртта кај шеесет и седум годишната струмичанка, чие безживотно тело беше пронајдено во нејзиниот дом на улицата „Балканска“ во центарот на Струмица, е предизвикана по насилен пат, информираат за МИА од Основното јавно обвинителство.

Од полицијата информирaа дека кај нив бил пријавен случајот по што увидни екипи излегле на терен, а во куќата бил пронајден женски труп.

- Advertisements -

Увидот од страна на полицијата и обвинителството заврши пред малку, но повеќе детали се најавуваат за утрешниот ден.

Поврзани новости