Струмичанец возел автомобил без дозвола и со регистарски таблички од друго возило

by fokus 11:56
11:56

Регионалниот центар за гранични работи Југ поднесе кривична пријава против К.М. (34) и Р.В. (24) двајцата од с.Сачево, струмичко, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело “фалсификување исправа“.

На 27.04.2018 година во 00.10 часот на регионалниот пат Богданци – Дојран, во близина на браната Паљурци, полициски службеници сопреле патничко возило „Мерцедес Вито” со бугарски регистарски ознаки, кое го управувал првопријавениот и кој немал собраќајна дозвола за возилото.

- Advertisements -

Од извршените проверки било утврдено дека бугарските регистарски ознаки биле издадени за друго возило „Рено Клио“ и биле со важност до 23.03.2017 година. Регистарските таблици на К.М. му ги дал второпријавениот Р.В..

Поврзани новости