Струмичанец купил пиперки со фалсификувани 20 евра

by fokus 13:21
13:21

Со фалсификувани 20 евра струмичанец се обидел да купи пипер, на кванташкиот пазар во Струмица, но бидејќи на продавачот му била сомнителна банкнотата, била повикана полиција.

-СВР Струмица поднесе кривична пријава против Е.И. (59) од с.Баница, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Пријавениот на кванташкиот пазар во Струмица при купување на пиперки употребил фалсификувана банкнота од  20 евра, информираат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости