Струга: Револтиран од поразот на фудбалски наптревар го нападнал голманот

by fokus

20 одишно лице кое било голман на фудбалски наптревар било нападнато од две години постаро лице, поради пораз.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе  кривична пријава против Д.Ш.(22) од село Вевчани, струшко за сторено кривично дело „насилство“.На  29 август 2018 година во село Драслајца, струшко, по завршувањето на фудбалски натпревар, пријавениот,  изреволтиран  поради изгубениот натпревар, физички нападнал 20 годишно лице кое на натпреварот учествувал како голман на една од екипите“, посочуваат од МВР.

Поврзани новости