Страшно невреме го зафати Скопје

by Фокус

Големо невреме, проследено со силен дожд и град, со големина на џамлии, денска попладне го зафати главниот град.

Скопјани кој во овој период се најдоа во своите автомобили, истакнуваа дека се уште се заглавени, поради големите количини на вода на улиците.

Еве што забележа „Фокус“ низ скопските улици:

 

nevremenevrem1

nevrem3

nevre4

Поврзани новости