Стотици шарени чадори на марш за ГТЦ

by fokus 20:05
20:05

Невремето кое го зафати Скопје, не ги поколеба голем број граѓани да излезат на протест пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство.

Под мотото „Правдата е устав – СЈО е правда” стотици демонстранти го започнаа маршот.

На Шарената револуција вечерва им  се приклучува и иницијативата „Го сакам ГТЦ”, со која заеднички ќе маршираат против барокизацијата на Градскиот трговски центар.

Поврзани новости