Стотина „Тврдокорни” го започнаа протестот во Скопје

by fokus

Членовите на здружението „Тврдокорни” го започнаа маршот од пред Соборниот храм во центарот на Скопје.

Стотина граѓани изгледоа на протест, за како што велат, да го изразат револтот од тоа што политичарите сакале да ја поделат Македонија и да воведат уште еден јазик.

Од Соборниот храм, маршот ќе продолжи кон паркот Жена-борец каде што е предвидено пред споменикот на бранителите да се положи цвеќе.

Фото: ПлусИнфо

Поврзани новости