Стопанската комора обезбеди ревакцинација во Србија на своите членови

by fokus 12:46
12:46

Стопанската комора на Северна Македонија соопшти дека обезбедена е ревакцинација на 19 и 20 јуни во Ниш за македонските граѓанки и граѓани кои кон крајот на март се вакцинираа против ковид-19 во Србија.

Станува збор за 2.200 бизнисмени кои на 27 и 28 март ја примија првата доза од вакцината „АстраЗенека“ во рамки на акцијата координирана од Коморскиот инвестициски форум (КИФ) со седиште во Трст, а во организација на Стопанската комора на Србија.

- Advertisements -

Поврзани новости