Стојчески: Панчевски знае дека доградбата е нелегална и затоа сам си ја урива

by fokus 16:05
16:05

Откако претседателот на Кривичен суд, Владимир Панчевски, денеска почна сам да си ја урива дивоградбата, реагираше раководителот на Сектор за инспекциски служби – Општина Центар, Кочо Стојчески.

-Никој инвеститор, ако е убеден во тоа што го наведува во жалбата, нема да го прави ова што во моментот го прави. Тие знаат дека градбата е нелегална, затоа сами го уриваат објектот, ние не се сомневаме во донесеното решение и затоа можеме спокојно да спиеме. Владимир Панчевски и другите инвеститори почнаа сами да ја отстрануваат спорната доградба на објектот, што е доброволно извршување по нашето донесено решение, рече Стојчески.

- Advertisements -

Утрово градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски потпиша договор со фирмата која требаше да постапи по решението на Општината, односно да ја урне дивоградбата.

 

Поврзани новости