Стивен Сигал ќе снима документарец за војната во Донбас

by Фокус 22:10
22:10

Американскиот актер Стивен Сигал снима документарен филм за ситуацијата во Донбас, изјави лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин, по средбата со Сигал.

„Тој снима документарец за војната во Донбас. Денеска разговараше со воените затвореници во притворниот центар Оленивка. Некои од затворениците беа убиени неодамна во ракетен истрел од украинска страна“, напиша Пушилин на Телеграм.

 

Поврзани новости