Стинг се потпиша на петицијата против Брегзит: Тоа би било катастрофа за Британија

by fokus 17:52
17:52

Поранешниот фронтмен на групата „Полис“, Стинг изјави денеска дека не треба да дојде до Брегзит и тоа ќе биде катастрофа за Велика Британија.

– Се надевам дека нема да дојде до Брегзит, истакна Стинг, додавајќи оти не слушнал ниту една логична причина зошто излезот од Унијата е добра идеја, додека напротив има многу причини за останување во составот на ЕУ.

- Advertisements -

– Пред два дена потпишав петиција Парламентот да ја повлече одлуката или макар да дебатира за тоа, изјави музичарот, нагласувајќи дека тој е патриот и сака Британија да биде дел од ЕУ.

Петицијата која ја одби британската Влада ја потпишаа околу 5,8 милиони луѓе, известувајќи ја Унијата дека сакаат да останат во неа.

Поврзани новости