Стигна евровизиското бебе: Јана Бурческа роди ќерка

by fokus 18:51
18:51

Преставничката на Македонија на Евровизија 2017 година, Јана Бурческа, денеска се породи и роди ќерка.

Веста дека е бремена, Јана ја откри на промотивното видео кое беше пуштено пред самиот нејзин настап на евровизиската сцена.

- Advertising -

Потоа, во бекстејџот на Евровизија, нејзиниот дечко ја побара за жена.

Поврзани новости