Стевчо Јакимовски го призна поразот во Карпош и му честиташе на Богоев

by Fokus 21:46
21:46

Кандидатот за градоначалник на ГРОМ, Стевче Јакимовски го призна поразот и му ја честита победата на новиот градоначалник од редовите на СДСМ, Стефан Богоев.

– Морам да кажам дека Стефан Богоев убедливо води и јас му ја честитам победата. Граѓаните очигледно избраа приказни наместо резултати. Тука ќе бидам присутен на политичката сцена – додаде Јакимвоски.

- Advertisements -

Поврзани новости