Стевчо дојде како засилување на Груевски на протестите, порача Заев да оди во притвор

by fokus 20:40
20:40

Протестите на ВМРО-ДПМНЕ продолжија и денеска. Лидерот во оставка, Никола Груевски на вечерашниот протест поддршка доби од Стевчо Јакимовски, кој се обрати пред стотината присутни.

Јакимовски порача дека во притвор меѓу другите треба да оди и премиерот Заев.

- Advertisements -

Демонстрантите уште еднаш побараа ослободување на сите притворени осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

Поврзани новости