Ставрески во очекување на изборните резултати

by fokus 22:06
22:06

Во штабот на ВМРО – ДПМНЕ вечерва се појави Зоран Ставрески, поранешен министер за финасии кој го напушти местото на чувар на државната каса поради лични причини.

Неговата изјава „ние сме лудаци, купуваме чоколада, а немаме ни за леб“, стана една од најцитираните од проектот „Вистината за Македонија“, во чии рамки опозициската СДСМ ги обелоденети прислушувани разговори од страна на власта.

- Advertisements -

В.С.

 

Поврзани новости