Старец од Тетово се шетал со пиштол за време на полициски час

by Fokus 12:59
12:59

Жител на Тетово на возраст од 77 години бил приведен вчера, откако бил затекнат како се движи по улица во градот за време на полициски час и кај него бил пронајден пиштол.

-Р.А (77) е задржан во Полициската станица Тетово за документирање на случајот и ќе му бидат изготвени соодветни поднесоци. При негов преглед пронајден му е пиштол со рамка со 7 куршуми, калибар 7,65 милиметри, кои го поседувал без дозвола, соопшти Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости