Стапица за мачки поставена во Совет на општина Битола

by fokus 14:22
14:22

Спација за заловување на мачки беше денеска поставена пред влезот на Советот на општина Битола.

Како што пренесува ТВ 21, стапицата за мачки е поставена по реакции на советници, затоа што инвентарот каде работеле бил уриниран од мачки кои се шетаат низ Советот.

- Advertisements -

ФОТО – ТВ 21

Поврзани новости