Српски авион принудно слетал во Црна Гора: Видов искри под моите нозе!

by Fokus 22:48
22:48

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319, кој летал на релација Тиват – Белград, попладнево принудно слетал поради дефект на моторот.

Како што пренесуваат медиумите од Србија, во авионот имало и луѓе со мали деца кои веднаш почнале да плачат по настанатиот проблем.

Патници раскажувале дека половина час авионот кружел над Бока Которска а една патничка видела искри под нејзините нозе.

Поврзани новости