Српската премиерка денеска ќе биде дел од геј парадата во Белград

by fokus 13:08
13:08

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе учествува на геј парадата која ќе се одржи во Белград.

Брнабиќ учествуваше и на минатогодишната геј парада, тогаш како  министер за државна администрација.

- Advertising -

И денешната парада се организира под засилени безбедности мерки и со огромен број на полиција.

Поврзани новости