Средба Жерновски – Тито Петковски: Потребна е многу поблиска соработка меѓу опозициските партии

by Фокус

Лидерите на НСДП и на ЛДП, Тито Петковски и Андреј Жерновски денеска разговарале за потребата од многу поблиска соработка меѓу партите од опозицискиот фронт и проширување на опозицискиот блок со нови субјекти.

„На средбата беа разменети мислења околу актуелната политичка состојба, за Извештајот за напредокот на Европската комисија, за начинот на делување на опозициските партии како и за односот на пратениците на двете политички партии кон Собранието на РМ“, велат од партијата на Тито Петковски.

 

Поврзани новости