Србин пронајден мртов во Македонски Брод

by fokus 12:51
12:51

49-годишен државјанин на Србија, кој живееле во Виница, е пронајден паднат во бесознание и без знаци за живот на ул.„Кузман Јосифоски Питу“ во Македонски Брод. Радовишанец го пренел неговото рело во итната медицинска помош при Јавна здравствена установа „Здравствен Дом“ – Македонски Брод каде од страна на дежурниот доктор била констатирана смрт. Како што велат од таму на телото не биле констатирани видливи траги за насилство.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Македонски Брод. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Поврзани новости