Србин кој се наоѓа на СТОП-листата приведен на „Табановце“

by fokus 11:39
11:39

Српски државјанин кој се наоѓа на СТОП-листа вчера бил приведен на граничниот премин „Табановце“.

Како што соопшти МВР, при проверка било констатирано дека лицето И.М.(42) од Србија се наоѓа на СТОП-листа.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Тетово за понатамошана постапка.

- Advertising -

Поврзани новости