Србин и радовишанец загинаа во сообраќајка вчера кај Три чешми

by fokus 11:36
11:36

Министерството за внатрешни работи инфомира за деталите од вчерашната сообраќајна несреќа на патот Штип-Велес, каде две лица ги оставија своите животи. Настанот бил пријавен во полиција во 14.30 часот дека сообраќајна незгода се случила на местото викано Три чешми.

Еден од загинатите е државјанин на Србија, со иницијали С.Р. Тој управувал со моторно возило „Волво“. Вториот е радовишанец од селото Дамјан, 58-годишник со иницијали Р.К. Управувал со товарно моторно возило „Мерцедес“ со штипски регистерски таблици.

- Advertisements -

„Во незгодата на самото место починале двајцата возачи, додека двајца сопатници од товарното моторно возило „Мерцедес“ Д.Д. (22) и С.Д. (28) и двајцата од Штип се здобиле со телесни повреди и биле пренесени во Клиничката болница во Штип, каде им била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршил Јавен обвинител и увидна екипа од СВР- Штип и се работи на целосно расчистување на настанот“, велат од полицијата.

Поврзани новости