Србија доби уште 100.000 вакцини на „Фајзер“

by Фокус 22:07
22:07

Министерството за здравство соопшти дека во Србија пристигнала редовна достава на вакцините на „Фајзер“.

Институтот „Торлак“ денес доби уште 106.470 нови дози вакцини против ковид-19 на компанијата „Фајзер“.

- Advertisements -

Инаку, Србија и Израел се две држави со најголем процент на вакцинирано население.

Поврзани новости