Според Царовска, состојбата во училиштата е стабилна

by Fokus 11:12
11:12

Состојбата во училиштата е стабилна. Со физичко активно присуство во последниот извештај, што е многу помалку од крајот на првото полугодие, рече денеска министерката за образование и наука Мила Царовска одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа дали се размислува за нови мерки во училиштата со оглед на зголемениот број случаи со Ковид-19.

– Сите протоколи се спроведуваат. Немаме интерно ширење на болеста, така да е стабилно, рече Царовска.
Засега, додаде, не се размислува за поинакви мерки во училиштата.

- Advertisements -

Поврзани новости