Според првичните резултати Пендаровски во благо водство

by fokus 20:22
20:22

Според првичните резултати претседателскиот кандидат Стево Пендаровски е во благо водство пред кандидатката Гордана Силјановска Давкова.

Од обработени 13 отсто од избирачките места, Пендаровски има 24.916 гласови или 41,50 отсто. Силјановска има 22.626 гласови или 37,68 отсто. Река има 10.145 или 16,90 отсто.

- Advertisements -

 

Поврзани новости