Според Мицкоски Никола Тодоров му е неформален советник на Филипче

by fokus 23:23
23:23

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека поранешен министер за здравство, сега е актуелен советник на актуелниот министер за здравство, Венко Филипче.

Поврзани новости