Според Бачев луѓето кои тепаа во Парламентот на крвавиот четврток ја бранеле државата, не сакале да убиваат

by Fokus 20:16
20:16

На протестот на „Тврдокорните“ се обрати Јанко Бачев од Народното движење на Македонија кој рече дека трипати досега поднесувале барање за закон за амнестија за учесниците во настаните во Парламентот на 27 април и трипати тоа им било одбиено од претседателот на Парламентот Талат Џафери.

Според Бачев, тие што упаднаа во Парламентот не биле терористи туку луѓе кои го бранеле Уставот и никој не влегол таму за да убива.

- Advertising -

„Тврдокорните“ повторно протест закажаа за 13 септември.

Поврзани новости