Специјалното обвинителство ќе гони судии од Основен суд Скопје 2?

by Фокус 19:57
19:57

Специјалното јавно обвинителство се очекува да отвори постапки и против судии од Основниот суд Скопје 2, Скопје. „Сведок“ дознава дека специјалните обвинители побарале предмети од судот, што било аларм за тревога, па сите прашувале какви предмети се барале, кој биле странки во нив и кои судии суделе, објави „Сведок“.

Портпаролката на судот, Сања Томиќ, на прашањата на „Сведок“, потврдила дека од Специјалното јавно обвинителство им биле побарани предмети, кои судот им ги доставил.

- Advertisements -

Поврзани новости