Спасовски за загинатиот полицаец: Загубивме вреден и чесен другар

by Fokus 16:06
16:06

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати телеграма со сочувство до семејството на трагично загинатиот 37- годишен полициски службеник Виктор Цветковски од Куманово.

„Во овие тешки моменти заедно со Вас ја споделуваме болката за ненадоместливата загуба за еден млад живот. Министерството за внатрешни работи, колегите, загубија вреден и чесен другар, а Вие пак загубивте син, сопруг, татко, брат, пријател“, напиша меѓу другото Спасовски во телеграмата до семејството Цветковски. 

- Advertisements -

Поврзани новости