Спасовски: Вечерва ќе се знае кои ќе бидат новите министри во преодната влада

by fokus 11:59
11:59

Оливер Спасовски од СДСМ денеска не сакаше да одговори дали во новата преодна влада кој треба да се формира до крајот на неделава тој повторно ќе биде министер за внатрешни работи.

-Вечерва ќе заседаваат највисоките органи на партијата и таму ќе се одлучи кои ќе бидат имињата на министрите и на замениците министри, изјави Спасовски.

Тој денеска присуствуваше на презентацијата на истражувањето „Ставот на граѓаните околу работата на полицијата“ и рече дека мора посветено да се работи на искоренување на корупцијата во политиката и на враќање на довербата на граѓаните во оваа институција.

Поврзани новости